Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

prostory vedle fotbalového hřiště

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,co je v plánu s prostorem vedle fotbalového hřiště "po koních"?V neděli tam byla celé odpoledne sekána tráva a byl tam takový hluk, že jsme se na zahradě nad tímto pozemkem skoro neslyšeli.Tímto bych se ráda přimluvila za vyhlášku o nedělním klidu.

Děkuji, Modrochová.

Komentáře

Dobrý den paní Modrochová,

jedná se o soukromý pozemek. Obec obdržela informaci, že pozemek nabízí realitní kancelář k prodeji.  Zastupitelstvo obce neuvažuje jakýmkoliv způsobem omezovat obyvatele obce vyhláškou.

 

Soňa Černá  

cesta ke Šmantu

Dobrý den, za přemostěním dálnice směrem na Žilinu je odbočka ke Šmantu (modrá tur. značka). Zde umístěný betonový blok někdo popotáhl, takže se na cestu dá pohodlně zajet vozem. Na cestu po pár desítkách metrů pak někdo složil celý valník větví a kolem dokola se opět množí hromádky odpadu (řemeslníci, zahrádkáři). Bylo by možné, popotáhnout traktůrkem opět betonovou zábranu zpět? Děkuji. O.Mohapl

Komentáře

Dobrý den,  jedná se o pozemek ŘSD. Obec zde několikrát v rámci akce Ukliďme Česko nepořádek uklízela a nechala umístit betonové zábrany. Bohužel se jedná o boj s větrnými mlýny! Betonové zábrany neustále odstraňují někteří myslivci, kteří jezdí ke Šmanťáku krmit zvěř, popř. zemědělské stroje. Obec opětovně písemně upozorňovala majitele pozemku na nepořádek, který zde "odkládají"  řidiči projíždějících motorových vozidel!

Soubor názorů pana Staníčka k plánu investičních akcí

Komentáře

Zastupitelstvo dopis přijalo a interně projednalo. S hyperkritickými názory pana Staníčka se neztotožňujeme, nikterak se ale neuzavíráme před konstruktivními návrhy na konkrétní kroky k zlepšení života v obci.

Já si naopak myslím, že pan Staníček má ve všem pravdu. Prosím zastupitelstvo o přečtení si dopisu od pana Staníčka ještě jednou. Třeba při interním projednávání jste všichni nedávali pozor a nebo kritiku pohoršeně neunesli.

Stromy?

Dobrý den, nezasloužili bychom si alespoň malou informaci o likvidaci vzrostlých stromů v obci... ( třeba v Obecních novinách či na webu Kamenných Žehrovic). Samozřejmě.. posudky asi jsou, ale stromy ( jejich pařezy i velké větve) vypadají zdravě. Jestli se vysadí nové?.. bude trvat několik desetiletí než dosáhnou takové velikosti, aby měly nějaký vliv na prostředí ( stín a kyslík)  Díky za informace... sice pro stromy už je pozdě ...  Skalníková

Komentáře

Dobrý den paní Skalníková,

informace o investicích se projednávají na zasedáních zastupitelstva. Případné dotazy občanů jsou vždy zodpovězeny. Na webu obce jsou zveřejněny investiční akce na r. 2021 včetně akce Revitalizace zeleně v Kamenných Žehrovicích.  Součástí projektu byl posudek  o stavu jednotlivých stromů a Rozhodnutí ke kácení.

Samozřejmě budou vysázeny nové stromy. 

 

Soňa Černá

Ztraceny vceli roj

Dobry den,neuletl nekomu vceli roj?Usadil se mi v tuji (pristupna ze silnice,obalena cela vetev) v Druzstevni 166,KŽ.

Komentáře

Dobrý den, nezasloužili bychom si alespoň malou informaci o likvidaci vzrostlých stromů v obci... ( třeba v Obecních novinách či na webu Kamenných Žehrovic). Samozřejmě.. posudky asi jsou, ale stromy ( jejich pařezy i velké větve) vypadají zdravě. Jestli se vysadí nové?.. bude trvat několik desetiletí než dosáhnou takové velikosti, aby měly nějaký vliv na prostředí ( stín a kyslík)  Díky za informace... sice pro stromy už je pozdě ...  Skalníková

Pout a trhy

Dobry den, rad bych se na neco zeptal. V aktualnim vydani Zehrovicaku pisete, ze letos nebude Marianska pout,coz je z duvodu rekonstrukci v obci pochopitelne. Zaroven vsak uvadite, ze spolek Zehrovak, ktery ji doposud zajistoval v tom jiz nadale nebude pokracovat s tim, ze pro vice informaci odkazujete na dalsi clanek daneho spolku. V nem se ale pise, ze pout budou i nadale zajistovat, jen ale pod jinym nazvem (Marianska slavnost)! Naopak nebudou jiz zajistovat trh lidovych remesel. Muzete toto prosim tedy uvest na pravou miru? Zaroven jste chteli nejake podnety pro nahradu techto akci.

Komentáře

Vážený pane,

zřejmě jde o to, kdo si co pod pojmem "pouť" představuje. Jestli máme správné informace, nebudou už nadáe součástí Žehrovákem pořádané akce ani stánky řemeslníků, ani obvyklý doprovodný kulturní program, ale bude se jednat již jen o náboženské setkání. Zdaleka tedy nepůjde jen o změnu názvu. Co do podrobností by asi bylo lépe adresovat ten dotaz přímo vedení spolku Žehrovák, neboť oni nejlépe vědí, k čemu se vlastně chystají. Jinak souhlasíme s tím, že trhy měly svoje kouzlo. Bohužel, paní Kroupová všem stánkařům napsala, že se letos tradiční trhy konat nebudou a je otázkou, zda by byli ochotni znovu přijet po roční pauze, během které si možná najdou v daném termínu jinou obchodní příležitost. Navíc je to tak říkajíc know-how paní Kroupové, která má na tuto komunitu kontakt,. Každopádně moc děkujeme za připomínku, kterou v našich úvahách bezpochyby zohledníme.

S pozdravem.

Marek Starý, místostarosta

nepořádek na obecních komunikacích

Dobrý den,

Rád bych položil dotaz zda a kdy bude provedeno strojové čištění obecních komunikací?? Je to už několik let co nebylo provedeno. Nové silnice a chodníky jsou ničeny plevelem který prorůstá mezi obrubníkem a silnicí právě v nahroměděné špíně. Zima je dosud mírná, ale až silnice a chodníky proschnou budeme ten prach také všichni nejen dýchat.

Děkuji za odpověď.

V.Šindelář

Komentáře

Pane Šindeláři,

ano, v minulosti obec zadávala čištění místních komunikací. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o levnou záležitost a přes dostatečnou informovatnost občanů komplikovaly čištění zaparkované automobily při krajnicích, obec zakoupila čistící kartáče. Pracovníci úklikové čety každoročně na jaře čistí chodníky i místní komunikace. Také pravidelně provádí postřik plevele.

Přivítala bych a věřím, že i většina občanů, pokud by páníčkové uklízeli po svých mazlíčcích psí exkrementy. 

Soňa Černá

 

popelnice na tříděný odpad

Na konci Karlovarské třídy- slepá ulice je často nepořádek u popelnic na tříděný odpad, velké krabice , stoly, židle, kočárek, žehlící prkno, pneumatiky apod. Někteří občané ( i z cizích obcí ) si tu dělají skládku, často stačí jen trochu práce a věci rozbít či rozložit.

Skalníková

Komentáře

Paní Skalníková,

bohužel nepořádek bývá u většiny podzemních kontejnerů. Zaměstnanci úklidové čety pravidelně uklízí nepořádek kolem kontejnerů.  Věci jako kočárky, plastové židle, pračky, koberce, pneumatiky atd. sváží do sběrného dvora v RUMPOLDU, kam mohou občané Kamenných Žehrovic vše bezplatně odložit. Televizory, počítače, monitory a drobné elektro  mohou občané odložit za obecní úřad, kde je umístěna buňka ASEKOLU. Kartové krabice, plastové lahve by stačilo rozřezat, zmačkat a do objemných kontejnerů odložit - je to ale práce, tak proč vše neodložit ke kontejnerům a úklid nechat na tom druhém! Máte pravdu, že nám kontejnery naplňují i občané sousedních obcí. Tajně doufám, že právě přespolní nám dělají kolem kontejnerů nepořádek. Kontejnery jsou pravidelně vyváženy - plast každý týden, papír v současné době také jednou týdně, sklo jednou čtvrtletně.  

Soňa Černá

 

... myslím, že tento nepořádek opravdu dělají lidé z cizích vesnic i menších firem. Jsme tu ve slepé ulici, párkrát jsme i někoho odkázali na Rumpold, ale tam musí platit. Vím, že odložené věci odklízí naše úklidová četa a velké věci vůz, který odpadky sváží. Jen jsem chtěla upozornit, že někdy stačí věci rozbít, rozebrat a roztrhat krabice a nedělat nepořádek.  Skalníková

Paní Skalníková,

souhlasím s Vámi. Několikrát jsem na občany sousedních obcí vznesla dotaz, proč  netřídí odpad v místě bydliště. Odpověď zněla - u nás nemáme podzemní kontejnery, na tříděný odpad si musíme zakoupit pytle.  

Škoda, že si někteří spoluobčané neváží komfortního zařízení na tříděný odpad v obci. Často se setkávám s pohozenými papírovými krabicemi vedle kontejnerů s adresou. Přitom stačí maličkost - krabice rozřezat a dát do kontejneru.

 

Soňa Černá

Porucha osvětlení

Dne 17. 6. 2018 jsem hlásila závadu na veřejném osvětlení v ulici K Jordánu. 17. 7. 2018 jsem opravu urgovala a do dnešního dne není závada odstraněna. Světlo v ulici nesvítí již více než dva měsíce. Hrozí zde nebezpečí úrazu a ztráty na majetku.

Bude vůbec někdy opraveno?

Šindelářová

Komentáře

Paní Šindelářová,

informovala jsem Vás, že veřejné osvětlení se opravuje, pokud je nahlášeno více závad. Firma, která opravuje veřejné osvětlení objednává plošinu.  Dle sdělení firmy je objednaná plošina na příští týden. Pokud se týká lampy, kterou jste nahlásila, že nesvítí, byla v minulosti  zabarvena neznámým pachatelem. Poškození obecního majetku nikdo obci nehlásil. Světlo pravděpodobně svítilo někomu do oken.

Černá Soňa

 

Hospoda U Rudolfa

 Tak se nám opět otevřela hospoda U Rudolfa, dnes žádný název asi nemá. Otevřeno 2 dny a už je tu stejný problém jako za minulého nájemce. Nová provozovatelka má zase otevřeno po 22:00 hod. a hosté vyřvávají do 23:00 hod, Dnes 22.8.2018 volána Městská policie Z Nového Strašecí 22.20 hod. Do půlnoci se tu nikdo neukázal. Tato hospoda je snad prokletá na rušení nočního klidu v této části města.

 Děkuji za komentář

RAK

Komentáře

Dobrý den,

děkuji za informaci. Obrátila jsem se na MP Nové Strašecí se žádostí, aby byla sjednána náprava a vysvětlení, z jakého důvodu MP nekonala.

O výsledku šetření Vás budu informovat.

 

Soňa Černá