Starostka a místostarostové

Lenka Husariková - starostka

  • Lenka Husariková - starostkanarozena 14.7.1979
  • vzdělání úplné střední odborné - Střední průmyslová škola stavební
  • bez politické příslušnosti
  • vdaná, dvě dospělé děti
  • email: starostka@kamennezehrovice.cz

Vystudovala průmyslovou školu stavební a po maturitě krátce pracovala v oboru. Po narození dětí začala pracovat v reklamní agentuře zde v Kamenných Žehrovicích, kterou několik let provozovala. V Žehrovicích bydlí od dětství. Od roku 2011 se věnuje  pořádání kulturních akcí pro děti i dospělé.  V roce 2018 byla zvolena do zastupitelstva obce. Od května 2020 se stala místostarostkou. V roce 2022 byla zvolena starostkou obce. 

Má dva dospělé syny. Nejvíce volného času v posledních letech věnovala plánu a i samotné rekonstrukci bytového domu ve kterém podnikala a se zaujetím se tak vrátila k vystudované profesi. Záliby pokud je čas: turistika, cestování. kolo.

doc. JUDr. Marek Starý, Ph.D. - 1. místostarosta

  • Marek Starý - 1. místostarostanarozen 20.11.1974
  • vzdělání vysokoškolské, UK Praha – právnická fakulta
  • bez politické příslušnosti
  • ženatý, dvě děti
  • email: marek.stary@kamennezehrovice.cz

Marek Starý pracuje jako docent pro obor právní dějiny na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a zároveň učí také na Vysoké škole finanční a správní, o.p.s., která má pobočku i na Kladně. Do Žehrovic se přistěhoval v roce 2004. V roce 2006 byl zvolen zastupitelem jako nestranický kandidát ODS. Byl předsedou kontrolního výboru zastupitelstva a poskytoval právní konzultace k k různým problémům a situacím, které život přinesl.

Je zanícený vodák a milovník hradních zřícenin. Pokud při pracovním zatížení a péči o děti zbývá čas, rád čte, a to jak literaturu historickou, tak např. fantasy či detektivky.

Soňa Černá - 2.místostarostka obce

Vystudovala  SEŠ Slaný – všeobecná ekonomie.  Po maturitě pracovala jako sekretářka v Kamenouhelných dolech. Po mateřské dovolené pracovala jako finanční účetní v JZD Kamenné Žehrovice. Po roce 1989 nastoupila do České spořitelny, kde pracovala jako finanční poradce a poradce pro hypotéky do  komunálních voleb v r.2010.

V r. 2007 – 2010 byla neuvolněnou místostarostkou obce Kamenné Žehrovice jako nezávislá za ODS. V komunálních volbách r. 2010 kandidovala za nezávislé kandidáty ROZUMNĚ a od tohoto roku až do října 2022 byla starostkou obce. Nyní je místostostarostkou obce. Je vdaná, má dvě děti a čtyři vnoučata. Záliby : plavání, cyklistika, příroda a vnoučata.