Tělovýchovná jednota Sportovní klub Kamenné Žehrovice

Předseda: Alexandr Kopačinský

V roce 2007 si žehrovský fotbal připomněl již 88. výročí založení první organizace. Jeho členové se rekrutovali především z řad hornické a hutnické mládeže. Ve třicátých letech si klub vybudoval vlastní  fotbalové hřiště. Oddíl se záhy zapojil do mistrovských soutěží dospělých i mládeže a záhy se stal jedním z nejlepších oddílů v okrese.

V poválečných letech se oddíl dostal nejvýše v historii kopané v obci. V této době hrával župní přebor Prahy (1. A třídu). Další velký úspěch zaznamenal až v devadesátých letech, kdy se dvakrát dostal do krajských soutěží (1. B třída).

V padesátých letech klub přerušil činnost kvůli velkým záplavám, které postihly hřiště a přilehlé pozemky.

Na začátku 60. let se podařilo obnovit hřiště  a v důsledku toho i činnost. Poté se zapojil do okresních soutěží mládeže i dospělých, v nichž hraje dodnes.

V letech 2002 – 2003 byl klub nucen z  nedostatku finančních prostředků na provoz a údržbu prodat Dělnický dům. Díky tomu mohl i nadále provozovat činnost.

V posledních letech klub hraje stabilně  v nejvyšších okresních soutěžích, a to jak dospělí tak mládež.

Na jaře 2007 klub dostal dotaci ze státního rozpočtu na výstavbu nových kabin. Podzimní sezonu proto odehrál na hřištích v okolních obcích. Na jaře roku 2008 by se měl pyšnit novými kabinami a oddíl bude moci znovu hrát na domácí půdě.

Díky výstavbě kabin a důstojnému zázemí jak pro sportovce, tak diváky a vybudováním hracího koutku s pískovištěm, se stalo hřiště a jeho okolí hojně navštěvovaným místem.

V roce 2009 se v rámci dotace ČSTV postavilo víceúčelové hřiště s umělým povrchem.