Platby poplatků převodem

Obecní poplatky je možné platit bankovním převodem s využitím platebního systému. Podmínkou použití systému je registrace k obecnímu webu (odkaz v pravém horním rohu úvodní stránky). Registrace je nutná pro usnadnění identifikace platby zpracovatelem.

Po registraci vám v levém sloupci přibude nabídka Uživatelské funkce a v ní položka Moje platby. Po zvolení této nabídky se vám objeví seznam vašich plateb (na úvod samozřejmě prázdný) a nad ním odkaz Vytvořit novou platbu. Po kliknutí na tento odkaz se objeví formulář, ve kterém zvolíte Typ platby (např. Poplatek za psa), vyplníte částku dle pokynů, které se v závislosti na zvoleném typu platby zobrazí, případně doplníte poznámku.

Po odeslání formuláře se zobrazí kompletní údaje k platbě, včetně všech symbolů a kódu QR platby. Platbu provedete v rámci vašeho bankovnictví, případně s využitím QR platby a tím je hotovo. Pro případ, že budete chtít provést vlastní úhradu později, jsou veškeré údaje odeslány rovněž emailem.

Po úspěšném přijetí platby zpracovatelem (tj. např. obecním úřadem) dostanete emailové potvrzení, že platba byla přijata, a platba se samozřejmě objeví i v seznamu Moje platby.