popelnice na tříděný odpad

Na konci Karlovarské třídy- slepá ulice je často nepořádek u popelnic na tříděný odpad, velké krabice , stoly, židle, kočárek, žehlící prkno, pneumatiky apod. Někteří občané ( i z cizích obcí ) si tu dělají skládku, často stačí jen trochu práce a věci rozbít či rozložit.

Skalníková

Přílohy

Komentáře

Paní Skalníková,

bohužel nepořádek bývá u většiny podzemních kontejnerů. Zaměstnanci úklidové čety pravidelně uklízí nepořádek kolem kontejnerů.  Věci jako kočárky, plastové židle, pračky, koberce, pneumatiky atd. sváží do sběrného dvora v RUMPOLDU, kam mohou občané Kamenných Žehrovic vše bezplatně odložit. Televizory, počítače, monitory a drobné elektro  mohou občané odložit za obecní úřad, kde je umístěna buňka ASEKOLU. Kartové krabice, plastové lahve by stačilo rozřezat, zmačkat a do objemných kontejnerů odložit - je to ale práce, tak proč vše neodložit ke kontejnerům a úklid nechat na tom druhém! Máte pravdu, že nám kontejnery naplňují i občané sousedních obcí. Tajně doufám, že právě přespolní nám dělají kolem kontejnerů nepořádek. Kontejnery jsou pravidelně vyváženy - plast každý týden, papír v současné době také jednou týdně, sklo jednou čtvrtletně.  

Soňa Černá

 

... myslím, že tento nepořádek opravdu dělají lidé z cizích vesnic i menších firem. Jsme tu ve slepé ulici, párkrát jsme i někoho odkázali na Rumpold, ale tam musí platit. Vím, že odložené věci odklízí naše úklidová četa a velké věci vůz, který odpadky sváží. Jen jsem chtěla upozornit, že někdy stačí věci rozbít, rozebrat a roztrhat krabice a nedělat nepořádek.  Skalníková

Paní Skalníková,

souhlasím s Vámi. Několikrát jsem na občany sousedních obcí vznesla dotaz, proč  netřídí odpad v místě bydliště. Odpověď zněla - u nás nemáme podzemní kontejnery, na tříděný odpad si musíme zakoupit pytle.  

Škoda, že si někteří spoluobčané neváží komfortního zařízení na tříděný odpad v obci. Často se setkávám s pohozenými papírovými krabicemi vedle kontejnerů s adresou. Přitom stačí maličkost - krabice rozřezat a dát do kontejneru.

 

Soňa Černá