Občan Kamenných Žehrovic se stal vicemistrem ČR

Ve dnech 26.–27. června 2021 se v Brně konalo mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice. Nadmíru úspěšně se ho zúčastnili kadeti z oddílu T.J. Sokol Kladno, kteří si z něj po delší, covidem-19 vynucené závodní pauze, přivezli hned 8 medailí.

Tento úspěch je nepochybně pozoruhodný i z pohledu naší obce – trenérem úspěšných gymnastů je náš občan Tomáš Podpěra, a především, z trojice kadetů Azíz Hammadi, Jakub Šmolík a Kryštof Unger, je „Žehrovákem“ i prostřední jmenovaný. Gymnastice se věnuje již sedmým rokem a za Sokol Kladno závodí od roku 2015.

A byl to právě Kuba Šmolík, který si ze sobotního víceboje (skládá se ze šesti disciplín, totiž prostná, kůň na šíř, kruhy, přeskok, bradla, hrazda) odvezl titul vicemistra ČR. Jeho oddílový parťák Azíz Hammadi skončil 5. a Kryštof Unger obsadil 8. místo.

V neděli pak proběhla finále na jednotlivých nářadích, kde závodníci Sokola z 10 postupových pozic vybojovali hned 7 medailí. Čtrnáctiletý Kuba vybojoval výborným výkonem titul mistra ČR na kruzích a přidal k tomu titul vicemistra ČR na bradlech a dvě bronzové medaile na prostných a koni na šíř. Kryštof Unger zas předvedl velmi povedenou sestavu na prostných, přilepil všechny doskoky a odváží si titul vicemistra ČR na tomto nářadí. Azíz Hammadi doplnil medailovou sbírku dvěma bronzovými medailemi z přeskoku a bradel.

Gratulujeme všem závodníkům k výborným výsledkům, především ale samozřejmě Kubovi, který mimo svůj klub reprezentoval úspěšně i naši obec! Jsme moc rádi, že se v řadách naší mládeže najdou špičkoví sportovci, kteří dokáží díky talentu a píli dosahovat úspěchů v celorepublikovém měřítku.