Pražská integrovaná doprava

Dočasná změna vybraných autobusových linek v Praze od listopadu do prosince 2019 a Integrace Rakovnicka od 15.12.2019. Od neděle 15.12.2019 bude spuštěna I. etapa integrace oblasti Rakovnická, která zahrnuje autobusové linky na trase Praha - Stochov - Nové Strašecí - Rakovník, a také regionální linky v oblasti přibližně mezi městy Kladno, Beroun a Rakovník. Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové tak i elektronické podobě, včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka.

Integrované spojení mezi Rakonvníkem a Prahou - nově propojí tři autobusové linky. Rychlíková linda 304, která pojede z Rakovníka přes Nové Strašecí a Stochov, Slovanku přímo na Zličín. Mezi Rakovníkem a Prahou pojede také přes Nový Dům rychlíková linka 404.

Třetí  navržená linka 305 bude kromě spojení s Prahou zajišťovat i místní a regionální obslubu. Trasa bude vedena z Rakovníka přes Lužnou, Lišany, Krupou, Krušovice, Řevničov, Nové Strašecí, Lány, Tuchlovice, Kamenné Žehorvice, Doksy a Velkou Dobrou.

Integrované spojení mezi Stochovem a Prahou - bude zavedena páteřní linka 365, která povede ze Stochova o zastávky Motol.

Podrobný popis - viz příloha.

Přílohy